Favoriti sigurni

Francuska i Nizozemska uvjerljive u kvalifikacijama za Euro 2024

Francuzi su poveli protiv Irske u 19. minuti preko akcije nesuđenih suigrača u Real Madridu. Aurelien Tchouameni topovskim udarcem pogodio je na dodavanje Kyliana Mbappea i Les Blues je poveo.
Sport / Nogomet | 07. 09. 2023. u 23:19 Bljesak.info

U četvrtak je odigrano devet kvalifikacijskih utakmica za Europsko prvenstvo koje će se 2024. održati u Njemačkoj.

U skupini B Francuska je s 'rutinskih' 2-0 svladala Irsku na Stade de Franceu i tako stigla do svojeg 15. boda iz pete utakmice.

Svjetski viceprvaci stigli su na korak do Europskog prvenstva, a iduću utakmicu odigrat će tek 13. listopada kada gostuju kod Nizozemske koja je s 3-0 svladala izravnog konkurenta za Euro Grčku.

U 26. minuti Didier Deschamps zbog ozljede je morao izvaditi Olivera Girouda, a u igru je umjesto njega ušao Marcus Thuram. Upravo je novi napadač milanskog Intera u trećoj minuti drugog dijela poentirao za 2-0 vodstvo Francuske, ispostavilo se i konačni rezultat utakmice.

Sažetak utakmice možete pogledati OVDJE (SportKlub).

S još uvjerljivijom razlikom slavila je Nizozemska protiv Grčke. Oranje je do 39. minute već imalo konačnu prednost od 3-0, a na oduševljenje publike u Eindhovenu zabijali su Marten de Roon u 17. te Cody Gakpo i Wout Weghorst u 31. i 39. na dodavanje Danzela Dumfriesa.

Nakon nizozemskog uragana u prvih 40 minuta, u nastavku utakmice kao da su obje momčadi čekale kraj susreta. GOLOVI

Sada su Nizozemska i Grčka poravnati na prvenstvenoj ljestvici sa šest bodova s time da Oranje ima utakmicu manje. U nedjelju, Nizozemska gostuje kod Irske koja ima tri boda. U slučaju pobjede, Koemanova momčad doći će vrlo blizu plasmana u Njemačku.

Grci u nedjelju dočekuju posljednji Gibraltar.

Rezultati:

SKUPINA B:

Francuska - Irska 2-0 (Tchouameni 19, M. Thuram 48)
Nizozemska - Grčka 3-0 (De Roon 17, Gakpo 31, Weghorst 39)

SKUPINA E:

Poljska - Farski otoci 2-0 (Lewandowski 73-11m, 83)
Češka - Albanija 1-1 (Černy 56 / Bajrami 66)

SKUPINA G:

Litva - Crna Gora 2-2 (Paulauskas 71, Černih 90+4 / Krstović 78, Savić 89)
Srbija - Mađarska 1-2 (Szalai 10-ag / Varga 34, Orban 36)

SKUPINA H:

Kazahstan - Finska 0-1 (Antman 78)
Danska - San Marino 4-0 (Hojbjerg 26, Maehle 28, Wind 40, Eriksen 90+3)
Slovenija - Sjeverna Irska 4-2 (Šporar 3, 56, Stojanović 17, Šeško 42 / Price 7, Evans 53)