Poluvrijeme

FOTO/VIDEO | Zrinjski vodi protiv Sarajeva, Bilbija promašio jedanaesterac

Utakmica je počela velikom bakljadom sa Stajanja gdje su Ultrasi oprostili s kultnom tribinom koja se uskoro ruši.
Sport / Nogomet | 18. 12. 2023. u 18:47 Bljesak.info

Veliki derbi Zrinjskog i Sarajeva zatvorio je 18. kolo Premijer lige, ali i kompletnu jesensku polusezonu.

Nakon prvog poluvremena Zrinjski vodi s 2:0 golovima Nemanje Bilbije i Damira Zlomislića, i to nakon što je najbolji strijelac lige promašio jedanaesterac.

Naime, u 35. minuti Zrinjski je dobio jedanaesterac, ali vratar Sarajeva obranio je udarac s bijele točke Nemanji Bilbiji, što malo kome uspijeva.

Penali je prethodila situacija u kaznenom prostoru Sarajeva kada je Franko Sabljić šutirao, lopta mu se odbija i onda ga ruši Beganović.

Irfan Peljto pokazao je Beganoviću žuti karton, a Zrinjskom dosudio jedanaesterac kojeg je promašio Bilbija.

Ipak, kapetan Zrinjskog iskupio se pet minuta kasnije pogodivši s lijeve strane za vodstvo domaćih.

Pred kraj poluvremena bilo je 2:0. Tomislav Kiš ubacio je iz slobodnog udarca, a Damir Zlomislić proslijedio loptu u mrežu Sarajeva.

Inače, prve prilike imali su gosti. Prvi put je Mustafić šutirao nakon velike greške Zlomuslića, ali brani Marić koji je nešto kasnije obranio šut Ajdina Hasića.