FA Cup

Evertonu epska pobjeda protiv Spursa u utakmici s devet golova!

Golijadu je već u trećoj minuti otvorio Sanchez za vodstvo Spursa od 1:0. Everton je do preokreta stigao s tri gola u osam minuta, a u strijelce su se upisali Calvert-Lewin (36), Richarlison (38) i Sigurdsson (43).
Sport / Nogomet | 11. 02. 2021. u 00:15 Bljesak.info

Fantastičnu utakmicu na Goodison Parku odigrali su Everton i Tottenham, a nakon 120 minuta četvrtfinale FA kupa izborili su domaćini pobjedom 5:4.

Golijadu je već u trećoj minuti otvorio Sanchez. Everton je do preokreta stigao s tri gola u osam minuta, a u strijelce su se upisali Calvert-Lewin (36), Richarlison (38) i Sigurdsson (43). U samoj završnici prvog dijela na 3:2 je smanjio Lamela.

Spursi su do izjednačenja stigli u 57. minuti kada pogađa Sanchez.

Everton do novog vodstva stiže u 68. minuti preko Richarlisona, da bi utakmicu u produžetke odveo Kane u 83. minuti.

Karamele su četvrtfinale osigurale golom Bernarda u 97. minuti.

U ranijem terminu Leicester je golom Iheanacaha u 94. minuti izbacio Brighton, dok je istim rezultatom Sheffield United bio bolji od Bristol Cityja, pogotkom Sharpa.

Manchester City je također, bez većih problema, izborio četvrtfinale FA kupa pobjedom 3:1 kod Swanseaja.

I nogometaši Manchester Uniteda plasirali su se dan ranije u četvrtfinale engleskog FA kupa, oni su u osmini finala na svom Old Traffordu svladali West Ham United sa 1:0 nakon produžetka.

U utorak je dalje prošao i drugoligaš Bournemouth koji je kao gost svladao Burnley sa 2:0 (1:0).

U četvrtak igrati Wolverhampton Wanderers - Southampton i Barnsley - Chelsea.