Everton izdržao pritisak i odnio bod sa Stamford Bridgea

Koronavirus stvara ogromne probleme u engleskoj Premierligi, ali ipak dvoboj 17. kola između Chelsea i Evertona odigran je prema rasporedu.
Sport / Nogomet | 16. 12. 2021. u 22:51 Bljesak.info

Liverpoolski plavi klub je imao mnogo problema oko sastava upravo zbog korone, nedostajalo je sedam standardnih prvotimaca, tako da su na Stamford Bridgeu nastupili u šarolikom sastavu.

Chelsea je, iako i sam pogođen koronavirusom, bio favorit, a Plavci su odmah startali silovite napade, tako da su u prvih sat vremena uputili su čak 20 udaraca prema golu gostiju.

Ipak, otpor Karamela slomili su tek u 70. minuti. James je asistirao, a Mount pogodio za 1:0.

Činilo se da će Chelsea rutinski meč privesti kraju, ali šok je uslijedio u 74. minuti. Gordon je sjajno iz slobodnjaka uposlio Branthwaitea koji iz blizine pogađa za 1:1.

Do kraja su domaćini pokušavali doći do pobjedonosnog pogotka, ali gosti su izdržali, ostalo je konačnih 1:1 za veliki bod Evertona.

Uoči ove utakmice pozitivni na korona testu u timu Chelseaja bili su Timo Werner, Lukaku, Hudson-Odoi i Chilwell. Kai Havertz se također požalio na opću slabost te je i on ispao iz kadra.