Još jedan uvjerljiva pobjeda

Emina desetkom najavila derbi

Svakako su poseban doprinos visokoj pobjedi dale zapravo djevojke s klupe, jer su maksimalno iskoristile datu im priliku zaigrati u drugom poluvremenu. Naime, Nina Pupić je postigla tri, a Alma Isaković i Lorena Čondra po jedan gol.
Sport / Nogomet | 31. 10. 2022. u 23:00 Bljesak.info

U utakmici 11. kola Premijer ženske lige BiH, ŽF/NK Emina zabilježila je devetu pobjedu u nizu, te čvrsto drži vodeću poziciju u najelitnijoj ženskoj nogometnoj ligi u BiH.

Visoka pobjeda ˝Emine˝ nad ŽFK Lokomotiva Brčko od 10:0 (3:0) nije iznenađenje, ali je pokazala širinu igračkog kadra kojim raspolaže trener Zijo Tojaga.

Zabijalo se sa skoro svih pozicija, a na poluvrijeme se otišlo sa 3:0, i to golovima Veronike Terzić, Sare Prkačin te Andree Čule. U drugom poluvremenu gol su postigle standardne prvotimke Šejla Selimović, te Andrea Čule još jedan.

Nakon ove pobjede, već za vikend ˝Eminu˝ očekuje i zaostala utakmica sa SFK Sarajevo. Susret ovih dviju ekipa se sada već tradicionalno smatra najvećim, višegodišnjim rivalstvom u ženskom BiH nogometu, tako da će predstojeća utakmica dati puno odgovora.
Mostarske nogometašice će biti domaćini, te pozivaju sugrađane da im dolaskom na ovaj derbi u velikom broju, pruže dodatnu podršku s tribina. Očekuje se totalni nogomet!