Preskočio Mihajlovića

Džeko potvrdio klasu, 101. gol zabio je danas

Sa ova dva gola, Džeko je stigao do brojke od 101. postignutog te je ujedno postao najstariji nogometaš Intera koji je postigao dva ili više golova u jednoj utakmice Serie A. Tako je nadmašio i bivšeg srpskog izbornika Sinišu Mihajlovića.
Sport / Nogomet | 08. 10. 2022. u 17:45 Bljesak.info

Nogometaši Intera slavili su u subotu sa 2:1 na gostovanju kod Sassuola u prvoj utakmici 9. kola talijanske Serie A. Utakmicu je obilježio reprezentativac BiH, Edin Džeko koji je bio dvostruki strijelac. Džeko je u 44. minuti pogodio za vodstvo Intera. U 60. minuti je Davide Frattesi izjednačio na 1:1, a konačnih 2:1 za Inter Džeko je postavio u 75. minuti.

Prvi gol Edina je došao nakon kornera. Nizozemac Danzel Dumfries dobro skače, lopta dolazi do Edina koji je na pet metara od gola i Inter vodi. Drugi gol je došao u 75.minuti, Mkhitaryan je centirao, a Edin je efektno pogodio glavom.

Džeko se upisao i u povijest Serie A kao treći najstariji igrač koji je stigao do stotog gola u natjecanju. Jedini koji su bili stariji od njega, koji je zabio s 36 godina i 205 dana, bili su Sergio Pellissier (37 godina i 243 dana) te Goran Pandev koji je do jubileja stigao u dobi od 37 godina i 268 dana.

Inter je petom prvenstvenom pobjedom došao do 15 bodova i privremeno je zasjeo na sedmo mjesto, dok je Sassuolo sa 12 bodova na devetoj poziciji. Vodeći dvojac Napoli i Atalanta imaju po 20 bodova iz osam nastupa.