Uefa Liga nacija

Dva gola Gavranovića protiv Elfa; Ukrajinci pobijedili Španjolsku

Golgeter hrvatskog prvaka bio je dvostruki strijelac u utakmici koja je okončana rezultatom 3:3, čime su domaćini u Koelnu propustili iskoristiti kiks Španjolaca i preuzeti vrh ljestvice u skupini Lige nacija.
Sport / Nogomet | 13. 10. 2020. u 22:55 Bljesak.info

Napadač zagrebačkog Dinama Mario Gavranović obilježio je večerašnji ogled Švicarske i Njemačke koji je završio podjelom bodova.

Gosti su poveli već u petoj minuti golom „Gavre“, a Freuler je povećao vodstvo dvadeset minuta kasnije. Ipak, do kraja poluvremena Timo Werner smanjuje zaostatak (28'), a u 55. Havertz donosi Loewovoj momčadi izjednačenje.

Potom smo u manje od pet minuta vidjeli još dva gola – ponovno Gavranović s jedne strane te Serge Gnabry s druge za konačnih 3:3.

Nogometna reprezentacija Španjolske upisala je neugodan poraz, prvi u posljednje gotovo dvije godine – točnije, od susreta sa Hrvatskom na Maksimiru u sklopu premijernog izdanja Lige nacija (3:2).

Ovog puta bolji od Furije bili su Ukrajinci, momčad koja je prije šest dana u prijateljskoj utakmici upisala debakl od aktualnih svjetskih prvaka Francuza rezultatom 7:1.

Momčad Andrija Ševčenka večeras je slavila golom u 76. minuti kojega je postigako Cigankov nakon jedne kontre i fanatastične asistencije Andreya Yarmolenka.

Unatoč porazu Španjolci su ostali na prvom mjestu ljestvice sa sedam bodova. „Elf“ ima bod manje, Ukrajina jednako kao i Nijemci, dok je Švicarska posljednja s dva boda.