FA Cup

Drugoligaši iskoristili priliku

Dileme nije bilo u susretu Southamptona i Watforda. Sekou Mara je za šest minuta zabio dva gola, Adams je dodao jedan za konačnih 3:0. Za nagradu Southampton je dobio Liverpool na Anfieldu.
Sport / Nogomet | 07. 02. 2024. u 01:17 Bljesak.info

Nakon tri ponovljene utakmice plasman u osminu finala FA Cupa izborili su Coventry City, Southampton i Leeds United, sve redom drugoligaši. Tri pogotka u sedam minuta drugog poluvremena omogućila su Coventryju da demolira Sheffield Wednesday i dođe na korak do plasmana u četvrtfinale. Jer voljom ždrijeba, Coventry će u osmini igrati protiv Maidstone Uniteda.

Sheffield Wednesday je u jako lošoj formi, prije ovog susreta je bio pet utakmica bez pobjede, držao je nulu nakon prvog dijela, ali su onda domaćini sve završili jako brzo. Coventry je poveo u trećoj minuti golom Kaseya Palmera. U desetoj su uzvratili gosti Cadamarteri se pobrinuo za izjednačenje. U ranoj fazi drugog dijela, O'Hare postiže dva gola, jedan je dodao Wright za 4:1 u 58.minuti.

Gnonto je osigurao vodstvo Leedsa u 66. minuti na gostovanju kod Plymoutha, ali su domaćini uspjeli utakmicu odvući u produžetke, zahvaljujući Gallowayu. U produžecima se Plymouth sa svakim novim primljenim golom počeo raspadati. Summerville, Rutter i Hardie su pogađali za konačnih 1:4. Leeds u narednoj rundi igra protiv boljeg iz duela Aston Villa - Chelsea.