Njemački Pokal

Dortmund potopio Leipzig i po peti puta osvojio njemački kup

Borussia Dortmund je pobjedom u Berlinu 4:1 nad Leipzigom po peti puta osvojila njemački kup. Sve je riješeno već u prvom poluvremenu kada je Borussia vodila sa 3:0.
Sport / Nogomet | 14. 05. 2021. u 00:50 Bljesak.info/Hina

Nogometaši Borussije Dortmund osvojili su njemački kup nakon što su u četvrtak u finalu na Olimpijskom stadionu u Berlinu svladali Leipzig sa 4:1, a sve je riješeno već u prvom poluvremenu kada je Borussia vodila sa 3:0.

Dva pogotka zabio je Jadon Sancho (5, 45+1), a jedan jedan "norveški stroj za golove" Erling Haaland (28).

Bivši Dinamovac Dani Olmo pogotkom u 71. minuti pružio je malo nade Leipzigu, ali na kraju još je jednom zabio Erling Haaland (88), za svoj 38 gol u 38 nastupa u svim natjecanjima.

Borussia Dortmund je tako po peti puta osvojila njemački kup (1964–65, 1988–89, 2011–12, 2016–17, 2020/21).