Njemački Pokal

Leipzig se u drami produžetaka plasirao u finale kupa

Bikovi su u Bremenu svladali domaći Werder rezultatom 2:1, nakon produžetaka. Strijelci su bili rezervisti Hwang i Rosberg, dok je za Werder pogodio Bittencourt.
Sport / Nogomet | 30. 04. 2021. u 23:32 Bljesak.info

Momčad bundesligaša Leipziga prvi je ovogodišnji finalist njemačkog kupa.

Oni su u Bremenu svladali domaći Werder rezultatom 2:1, nakon produžetaka.

Tako je mladi trener Julian Nagelsmann, koji ovoga ljeta preuzima Bayern, sačuvao svoju posljednju šansu da s Bikovima osvoji neku titulu.

Strijelci su bili rezervisti Hwang i Forsberg, dok je za Werder pogodio Bittencourt.

U regularnom dijelu susreta rezultat je glasio 0:0.

Hwang Hee-Chan je u igru ušao na početku prvog produžetka i ponetirao u 93. minuti, da bi Bittencourt poravnao na 1:1 (115+1.).

Na samome kraju, nešto prije isteka 120 minuta igre, dok su treneri grozničavo razmišljali o planu za jedanaesterce, ukazao se Emil Forsberg i u zadnjim trenucima susreta odveo Leipzig u finale Pokala.

Borussia Dortmund i Holstein Kiel odlučit će drugog finalista u subotu.