Bundesliga

Dortmund, Bayern i Leipzig nemilosrdni; Čak dvije 'šestice'

Borussia iz Dortmunda pregazila sa 6-0 imenjakinju iz M'Gladbacha. Ranije u nedjelju je FC Bayern na svom terenu preokretom svladao posljednji Greuther Fuerth sa 4-1.
Sport / Nogomet | 20. 02. 2022. u 23:33 Bljesak.info

Drugoplasirani sastav njemačkog nogometnog prvenstva Borussia iz Dortmunda ponovno je smanjila zaostatak za vodećim Bayernom na šest bodova uvjerljivom 6-0 (2-0) pobjedom protiv imenjakinje iz Mönchengladbacha u susretu 23. kola Bundeslige.

Dvostruki strijelac bio je kapetan Reus (26, 82), a u strijelce su se upisali i Malen (32), Wolf (70), Mokuoko (74) te Can (90+1-11m). GOLOVI

Ranije u nedjelju je Bayern na svom terenu preokretom svladao posljednji Greuther Fuerth sa 4-1 (0-1), piše Hina.

Goste je u završnici prvog poluvremena u prednost doveo njihov najbolji strijelac Hrgota (42), no u nastavku su domaći odgovorili preko svog najboljeg strijelca Lewandowskog (46, 82), koji je postigao pogotke za 1-1 i 3-1, dok je Griesbeck (61-ag) postigao autogol u pokušaju da spriječi dodavanje Müllera za Lewandowskog.

Konačni rezultat je u sudačkoj nadoknadi postavio Choupo-Moting (90+1).

U posljednjoj utakmici 23. kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig je kao gost svladao berlinsku Herthu sa 6-1 (1-0).

Goste je u prvom poluvremenu u vodstvo doveo Henrichs (20), da bi početkom nastavka Jovetić (48) poravnao na 1-1 nakon što je njegov udarac pogodio blok hrvatskog reprezentativca Joška Gvardiola i promijenio smjer te postao neobranjiv za Gulascija.

Ipak, pobjedu RB Leipzigu s dva gola osigurao je Nkunku (64-11m, 67), prvo je pogodio iz kaznenog udarca koji je i sam izborio, a zbog kojega je isključen Kempf, dok je drugi put zatresao mrežu na asistenciju bivšeg igrača Dinama Danija Olma.

Upravo je Olmo (74) bio i strijelac za 4-1, a do kraja susreta u strijelce su se upisali Haidara (81) i Poulsen (88). Gvardiol je odigrao čitavu utakmicu za RB Leipzig. GOLOVI

Ovom pobjedom RB Leipzig je skočio na četvrto mjesto ljestvice sa 37 bodova, koliko imaju i peti Hoffenheim te šesti Freiburg, dok je Hertha 15. sa 23 boda. Vodeći je Bayern sa 55 bodova, šest više od druge Borussije Dortmund.

REZULTATI 23. KOLA:

Petak:

Mainz 05 - Bayer 3-2 (Martin 57, Boetius 84, Ingvartsen 88 / Schick 35, Alario 74)

Subota:

Wolfsburg - Hoffenheim 1-2 (Wind 36 / Larsen 73, KRAMARIĆ 78)
Arminia - Union Berlin 1-0 (Okugawa 53)
Stuttgart - Bochum 1-1 (Bella-Kotchap 56-ag / Lowen 90+4-11m)
Augsburg - Freiburg 1-2 (Gregoritsch 17 / Petersen 4, Schlotterbeck 26)
Koeln - Eintracht F. 1-0 (Modeste 84)

Nedjelja:

Bayern - Greuther Fuerth 4-1 (Lewandowski 46, 82, Griesbeck 61-ag, Choupo-Moting 90+1 / Hrgota 42)
Borussia D. - Borussia M. 6-0 (Reus 26, 82, Malen 32, Wolf 70, Mokuoko 74, Can 90+1-11m)
Hertha - RB Leipzig 1-6 (Jovetić 48 / Henrichs 20, Nkunku 64-11m, 67, Olmo 74, Haidara 81, Poulsen 88)