Bundesliga

Bayern stradao u Bochumu, Leverkusen bolji od Stuttgarta

Ono, što se dogodilo od 38. do 44. minute navijači Bochuma još dugo će prepričavati jer su njihovi ljubimci u razmaku od samo šest minuta postigli tri pogotka Bayernu.
Sport / Nogomet | 13. 02. 2022. u 11:08 Bljesak.info

Veliko iznenađenje u 22. kolu njemačkog nogometnog prvenstva priredio je Bochum svladavši na svom terenu vodeći Bayern s 4-2 (4-1).

Gosti iz Münchena poveli su preko Lewandowskog (9), no Adjei (14) je vrlo brzo poravnao na 1-1. Ono, što se dogodilo od 38. do 44. minute navijači Bochuma još dugo će prepričavati jer su njihovi ljubimci u razmaku od samo šest minuta postigli tri pogotka Bayernu.

Prvo je Locadia (38-11m) iskoristio kazneni udarac nakon igranja rukom Upamecana, a onda su još Gamboa (40) i Holtmann (44) "parali" mrežu iza Ulreicha za velikih 4-1. U nastavku je Lewandowski (75) svojim drugim golom uspio tek ublažiti poraz Bayerna, javlja Hina.

Kristijan Jakić igrao je do 85. minute za Eintracht iz Frankfurta koji je izgubio na svom travnjaku od Wolfsburga s 0-2 (0-1). Golove za "vukove" postigli su Kruse (28-11m) i Lukebakio (90+3).

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 22. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer iz Leverkusena je kao domaćin svladao Stuttgart s 4-2 (1-0). GOLOVI

U prvom poluvremenu pao je samo jedan gol i to završnici kada je Diaby (41) doveo domaće u vodstvo. No, u nastavku je prvo Tiago Tomas (49) poravnao, pa Adli (52) vratio prednost na stranu Bayera, da bi se u završnici mreže tresle još tri puta.

Strijelci za domaće bili su Wirtz (86) i Schick (90), a za goste još jednom Tiago Tomas (88). Borna Sosa odigrao je čitav susret za Stuttgart koji je i dalje pretposljednji 17. s 18 bodova.

Treći Bayer sada primaknuo drugoj Borussiji Dortmund na dva boda, ima 41, a Borussia, koja u nedjelju gostuje kod Uniona u Berlinu 43.

REZULTATI 22. KOLA,

Petak:

RB Leipzig - Koeln 3-1 (Nkunku 25, Olmo 54, Angelino 57 / Lemperle 90+1)

Subota:

Borussia M. - Augsburg 3-2 (Kone 30, Hofmann 46, Bensebaini 67 / Iago 55, Finnbogason 90),

Freiburg - Mainz 05 1-1 (Petersen 69 / Hack 31),

Bochum - Bayern 4-2 (Adjei 14, Locadia 38-11m, Gamboa 40, Holtmann 44 / Lewandowski 9, 75),

Greuther Fuerth - Hertha 2-1 (Hrgota 1, 71 / Gechter 82),
Eintracht F. - Wolfsburg 0-2 (Kruse 28-11m, Lukebakio 90+3),

Bayer - Stuttgart 4-2 (Diaby 41, Adli 52, Wirtz 86, Schick 90 / Tiago Tomas 49, 88)