Serie A

Domaće pobjede Intera i Rome, remi Milana

Nogometaši Intera su kao domaćini s 3-1 bili bolji od Cremonesea, a Roma je s 3-0 na Olimpicu svladala Monzu u dvobojima četvrtog kola talijanske Serie A.
Sport / Nogomet | 30. 08. 2022. u 23:27 Bljesak.info

Pogodak za vodstvo momčadi Thomasa Tuchela postigao je Raheem Sterling u 23. minuti. No, Southampton je već do kraja prvog poluvremena uspio preokrenuti rezultat.

Interu je vodstvo donio Joaquin Correa u 12. minuti. Prednost domaće momčadi udvostručio je Nicolo Barella u 38. minuti. Pobjedu "crno-plavih" potvrdio je Lautaro Martinez u 76. minuti. Gosti su uspjeli u 90. minuti ublažiti poraz pogotkom Davida Okrerekea.

Edin Džeko odigrao je čitav susret za Inter. Marcelo Brozović je bio u početnoj postavi, a igrao je do 72. minute.

Za pobjedu Rome protiv prvoligaškog debitanta Monze, najzaslužniji je bio dvostruki strijelac Paulo Dybala. Prvi pogodak je postigao u 18. minuti, kad je pobjegao obrani gostiju i u sprintu došao do ruba kaznenog prostora, kad se odlučio na udarac i pogodio donji lijevi kut gola.

Drugi pogodak je argentinski napadač postigao kad je u mrežu pospremio odbijenu loptu, nakon što je gostujući vratar Di Gregorio obranio udarac Tammyja Abrahama, piše Hina.

Nogometaši Sassuola i Milana odigrali su utakmicu bez pogodaka na startu četvrtog kola talijanske Serie A.

Milan je patio od nedostatka realizacije, djelomično i zato što treneru Stefanu Pioliju zbog ozljeda nisu na raspolaganju za ovu utakmicu bili napadači Zlatan Ibrahimović, Ante Rebić i Divock Origi.