Serie A

Rutinska pobjeda Milana, remi Juventusa i Rome

Milan je poveo lukavim udarcem Rafaela Leaoa u 21. minuti u bliži kut loše postavljenog Skorupskog, dok je konačni rezultat u 58. minuti postavio francuski veteran Giroud.
Sport / Nogomet | 28. 08. 2022. u 10:33

Talijanski nogometni prvak Milan rutinski je u subotu večer sa 2-0 (1-0) kao domaćin svladao Bolognu u susretu 3. kola i izbio na čelo ljestvice.

Milana ima sedam bodov, kao i Lazio, Torino i Roma, dok je Bologna ostala na jednom bodu.

Sassuolo je na gostovanju kod Spezije igrao 2-2. Sassuolo je poveo golom Frattesija (27), Spezija je preokrenula preko Bastonija (30) i Nzole (45-+4-11m), da bi konačni rezultat postavio Pinamonti (50).

Oba kluba sada imaju po četiri boda.

Odigran je i derbi između Juventusa i Rome u Torinu.

U borbenoj utakmici u kojoj je početni dio pripao domaćinu, a drugi dio gostujućem sastavu, na koncu nije bilo pobjednika – veliki rivali su podijelili bodove u 1:1 remiju. Dušan Vlahović i Taamy Abraham bili su strijelci.

Nikola Vlašić zabio je vodeći pogodak Torina koji je kao gost svladao Cremonese sa 2-1.

Na 2-0 povisio je Radonjić u 65. minuta, da bi poraz domaćih ublažio Sernicola u 80.