Gaze u gostima

Doma im ne ide: Stuttgart još jednom pobijedio u gostima

Sport / Nogomet | 10. 01. 2021. u 22:50 Bljesak.info

U 15. kolu Bundeslige Stuttgart je u nedjelju u gostima svladao Augsburg sa 4:1.

Hrvatski branič Borna Sosa bio je asistent za drugi pogodak gostiju koji je postigao Silas Wamangituka u 29. minuti.

Za Stuttgart strijelci su još bili Nicolas Gonzalez (10-pen), Gonzalo Castro (61) i Daniel Didavi (87), a jedini pogodak za Augsburg zabio je Marco Richter u 46. minuti, koji je pola sata kasnije zaradio crveni karton.

Švabe su tako upisale sva tri boda na teškom terenu prekinuvši niz od tri utakmice bez pobjede.

Ujedno, Stuttgart je pokazao da su momčad specijalizirana za gostovanje, jer bodove najvećim dijelom osvajaju na tuđim stadionima - od 21 dosad osvojenog boda, čak 17 su donijeli sa strane!

U posljednjoj utakmici 15. kola Arminia Bielefeld je kod kuće dobila Herthu sa 1:0 pogotkom Reinholda Yaboa u 64. minuti.