Konačno!

Schalke 04 nakon godinu dana stigao do pobjede!

Posljednju pobjedu u prvenstvu Schalke je ostvario u siječnju 2020. protiv Borussie Moenchengladbach (2:0), a potom je spojio 20 poraza i 10 neodlučenih susreta.
Sport / Nogomet | 10. 01. 2021. u 00:05 Bljesak.info

Nogometaši Schalkea prekinuli su niz od 30 utakmica bez pobjede u nacionalnom prvenstvu, nakon što su u subotu u 15. kolu Bundeslige na domaćem terenu svladali Hoffenheim sa 4:0, a junak susreta bio je 19-godišnji američki napadač Matthew Hoppe koji je postigao tri pogotka (42, 57, 63).

On je prvi Amerikanac koji je upisao hat-trick u Bundesligi.

Nebesko plavi tim se prije ove utakmice opasno približio neslavnom rekordu Tasmanie 1900 Berlin, koja je ugašena 1973. godine.  Oni su prema službenim podacima Bundeslige u svojoj jedinoj sezoni u elitnom razredu (1965/1966) nanizali 31 susret bez pobjede osvojivši svega 10 bodova.

Povratnik iz Arsenala, bh. reprezentativac Sead Kolašinac, kapetanski je predvodio ekipu Schalkea, odigravši svih 90 minuta.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić odigrao je cijeli susret za Hoffenheim, ali nije imao posebnog učinka.

Iako je od 50. minute imao igrača manje jer je isključen Maximilian Arnold, Wolfsburg je u gostima odigrao 2:2 protiv Union Berlina.

Za domaćine strijelci su bili Sheraldo Becker (29) i Robert Andrich (52), a za Wolfsburg su zabili Renato Steffen (10) i Wout Weghorst (66-pen).

Za Wolfsburg stoper Marin Pongračić odigrao je prvo poluvrijeme, a krilni napadač Josip Brekalo igrao je do 66. minute, javlja Hina.

Bayer Leverkusen je kod kuće kiksao protiv Werdera, odigravši 1:1.

Dan ranije nogometaši Borussije Mönchengladbach pobijedili su na svom terenu prvaka Bayerna s 3:2, i to nakon velikog preokreta.

Poraz Bavaraca činio se posve nemogućim nakon što je Bayern pogocima Roberta Lewandowskog (20-pen) i Leona Goretzke (26) vodio s 2:0. No, domaćini su napravili podvig.