Bundesliga

Gladbach od 0:2 do preokreta i pobjede nad Bayernom!

Prvak Njemačke i Europe, FC Bayern, poražen je u derbiju 15. kola Bundeslige na gostovanju kod Borussije u Moenchengladbachu rezultatom 3:2, iako su vodili 2:0.
Sport / Nogomet | 08. 01. 2021. u 22:39 Bljesak.info

Na gostovanju kod Borussije (M) sve je odlično počelo za aktuelnog njemačkog prvaka  - nakon nepunih pola sata igre imali su dva gola prednosti.

Prvo je Bavarce u vodstvo doveo Robert Lewandowski u 20. minuti. Dosuđen je jedanaesterac za goste, a najbolji igrač svijeta bio je siguran za prednost od 0:1.

Samo šest minuta kasnije Bayern je udvostručio prednost. Prekrasan gol zabija Leon Goretzka za 0:2.

Bayern je potom bez razloga stao, što Borussia rado koristi i s dva gola Jonasa Hofmanna dolazi do poravnjanj.

Prvi pogodak Hofmann zabija u 36. minuti na asistenciju Stindla za 1:2, a zatim je isti duo kreirao akciju za 2:2 u 45. minuti meča.

Tim se rezultatom otišlo na odmor, a Borussia nakon četiri minute igre u nastavku koristi prvu prigodu. Neuhaus sjajno pogađa za 3:2.

Bayern se potom trgnuo i preuzeo kontrolu igre. Ipak, do kraja meča domaći tim odlično je odigrao u defanzivi i na kraju ekipa Fohlena uspjeva sačuvati prednost i doći do pobjede od 3:2.

Ovo je Bayernov drugi poraz ove sezone u Bundesligi.