Premier League

Diogo Jota s dva pogotka potopio Lisice; Topnici bolji od Vukova

Liverpool je poveo u 34. minuti golom Dioga Jote, a isti igrač je zabio i drugi gol u 87. minuti.
Sport / Nogomet | 10. 02. 2022. u 22:48 Bljesak.info

U 24. kolu Premier lige nogometaši Liverpoola upisali su domaću pobjedu protiv Leicestera rezultatom 2:0.

Leicester je imao odličnu priliku šokirati Anfield već u osmoj minuti, no fantastično je Alisson obranio pokušaj Jamesa Maddisona.

Vrijedi spomenuti da se s Afričkog kupa nacija vratio Mohamed Salah koji je ušao u igru u 60. minuti.

Liverpool se ovom pobjedom učvrstio na drugom mjestu s 51 bodom, dok je Leicester ostao 12. s 26 bodova.

Arsenal je gostovao kod Wolwerhamptona i slavio s minimalnih 1:0.

Bivši dinamovac Gabriel Magalhães donio je vodstvo Arsenalu, no Martineli je napravio probleme svom klubu kada je u 69. minuti za samo dvije minute dobio dva žuta, odnosno isključenje.

Iako je Arsenal ostao s desetoricom na travnjaku, na kraju ipak upisao nova tri boda.

Topnici su petoplasirani na ljestvici s 39 osvojenih bodova.

Engleska - 24. kolo

Liverpool - Leicester 2-0 (D. Jota 34, 86)
Wolverhampton - Arsenal 0-1 (Gabriel 25)

Odigrano u utorak i srijedu:

Norwich - Crystal Palace 1-1 (Pukki 1 / Zaha 60)
Man. City - Brentford 2-0 (Mahrez 40-11m, De Bruyne 69)
Tottenham - Southampton 2-3 (Bednarek 18-ag, Son 70 / Broja 23, Elyounoussi 79, Adams 82)
Aston Villa - Leeds 3-3 (Coutinho 30, Ramsey 38, 43 / James 9, 45+2, Llorente 63)
West Ham - Watford 1-0 (Bowen 68)
Newcastle - Everton 3-1 (Holgate 37-ag, Fraser 56 / Lascelles 36-ag, Trippier 80)
Burnley - Man. United 1-1 (Rodriguez 47 / Pogba 18)