Modri zaustavljeni

Dinamo porazom na Stamford Bridgeu završio europski put

Čudo se nije dogodilo te su se nogometaši Dinama, porazom u Londonu od Chelseaja 1-2 (1-2) u 6. kolu skupine E Lige prvaka, oprostili od ovosezonskih nastupa u Europi.
Sport / Nogomet | 03. 11. 2022. u 00:10 Bljesak.info

Dinamo je mogao biti treći na ljestvici i nastaviti s igranjem u Europskoj ligi jedino uz pobjedu kod Chelseaja te pobjedu Milana protiv RB Salzburga.

Ovaj potonji uvjet se dogodio, Milan je doma pobijedio austrijskog prvaka 4-0, ali Dinamo nije kreirao čudo na kišnom Stamford Bridgeu te se oprostio od Europe.

Bruno Petković je u sedmoj minuti doveo Dinamo u vodstvo, ali je engleska momčad do kraja prvog dijela okrenula rezultat. Strijelci su bili Raheem Sterling u 18. i Denis Zakaria u 30. minuti.

U završnici utakmice, kao i u ranijim europskim izvedbama, Dinamu je ponestalo energije te se gotovo isključivo branio pred domaćim naletima koji do kraja nisu okrunjeni još jednim golom.

Dinamo je tako natjecanje u skupini E završio s jednom pobjedom, jedinim remijem i četiri poraza.

U osminu finala Lige prvaka idu prvi Chelsea i drugi Milan, dok će treći RB Salzburg nastaviti s igranjem u Europskoj ligi, javlja HRT.