Bundesliga

Demirović prekinuo krizu Augsburga, produžio Werderovu

U prvoj utakmici 6. kola njemačke Bundeslige Augsburg je kao gost s 1:0 savladao Werder. Ermedin Demirović bio je strijelac jedinog pogotka.
Sport / Nogomet | 09. 09. 2022. u 22:59 Bljesak.info

Nakon tri utakmice u kojima nisu osvojili ni boda, ovaj rezultat svakako je naznaka izlaska iz krize za Augsburg.

Za pobjedu Augsburga zaslužan je bh reprezentativac Ermedin Demirović.

Nakon što su propuštene neke izgledne prilike, ponajprije Werderove, Berisha je u 63. minuti dobio loptu po desnoj strani, pratio ga je sjajnom kretnjom Demirović, prihvatio ubacivanje i pogodio za veliku pobjedu.

Ovo je za Demirovića drugi gol ove sezone u Bundesligi, a ima i jednu asistenciju.

Dukcsch je u 94. minuti dobio priliku da poravna iz penala. Očito mu večeras nije bilo suđeno da postigne gol pa je promašio.

Klub iz Bremena čeka već 560 dana na domaću pobjedu. Poraz od Augsburga bio je deveta utakmica u nizu na kojoj Werder pred domaćom publikom ne zna za pobjedu.