Bh. reprezentativac

Ermedin Demirović: Umjesto heroja postao tragičar

Njemački mediji pišu kako je Demirović, koji je u igru ušao u 79. minuti, mogao postati junakom Freiburga, ali je ispao tragičar.
Sport / Nogomet | 22. 05. 2022. u 12:24 Bljesak.info

Bh. nogometaš Ermedin Demirović bio je tragična figura subonjeg finala Njemačkog kupa, u kojem su Freiburg i Leipzig pokušavali doći do prvog trofeja.

Prvo u 92. minuti nakon kornera Güntera, Demirović glavom šalje loptu u lijevu vratnicu, ništa od pogotka.

Potom u 104. minuti nakon udarca Haberera u stativu, lopta pada pred noge Demirovića, ali on umjesto u mrežu šalje odbijenu loptu daleko preko gola.

S obzirom da je završilo 1:1, o pobjedniku Njemačkog kupa odlučivali su udarci s bijele točke.

Demirović je izveo 8. jedanaesterac i pogodio gredu. Time je RB Leipzig pobijedio rezultatom 4-2 i po prvi put osvojio kup.

Ermedin Demirović rođen je 1998. u Hamburgu. Seniorski karijeru započeo je u drugom timu RB Leipziga, da bi preko Alavesa, Sochauxa, Almerije i St. Gallena stigao u Freiburg 2020. godine. Za Zmajeve je ubilježio 12 nastupa.