Bundesliga

Augsburg zaustavio Borussiju Dortmund; Pobjeda RB Leipziga

Gosti iz Dortmunda poveli su u 35. minuti golom Thorgana Hazarda, a u 52. minuti imali su sjajnu priliku za 2-0. Izjednačio je Noah Bazee u 78. minuti utakmice.
Sport / Nogomet | 27. 02. 2022. u 21:51 Bljesak.info/Hina

U posljednjem susretu 24. kola njemačkog nogometnog prvenstva Augsburg i Borussia Dortmund su odigrali 1-1.

Gosti su poveli u 35. minuti golom Thorgana Hazarda, a u 52. minuti imali su sjajnu priliku za 2-0, no udarac Donyella Malena je vratar obranio odbivši loptu u prečku. Izjednačio je Noah Joel Sarenren Bazee u 78. minuti utakmice. GOLOVI

U prvom nedjeljnom susretu RB Leipzig je na gostovanju pobijedio Bochum sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Christopher Nkunu u 82. minuti na asistenciju Benjamina Henricksa.

Domaćin je imao veći posjed lopte (53 / 47 %), uputio je dvostruko više udaraca (13 / 6), imao daleko više kornera (5 / 0), a u 78. minuti je Christopher Antwi-Adjei pogodio desnu stativu. Međutim bodove su osvojili gosti.

Bila je to brza kontra, Henricks je sjajno povukao, te uposlio Nkunu koji je lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 1-0.

Na ljestvici vodi Bayern sa 58 bodova, Borussija je druga sa 50 bodova, dok je Bayer Leverkusen treći sa 44 boda.

RB Leipzig je sada četvrti sa 40 bodova koliko imaju i Freiburg i Hoffenheim.