La Liga

Davljenik gubio 0-3 od Atletica i na kraju poravnao na 3-3

Dramatična je bila utakmica 36. kola španjolske La Lige u kojoj su bodove podijelili nogometaši Espanyola i madridskog Atletica odigravši 3-3.
Sport / Nogomet | 25. 05. 2023. u 00:20 Bljesak.info

Atletico je do 64. minute imao veliko i sigurno vodstvo od 3-0.

Sve je počelo pogotkom Saula u 21. minuti, a potom su uslijedili golovi Griezmanna u 44. i Carrasca u 46. minuti.

No, energični domaćin je smogao snage za veliki povratak.

Montes je u 64. smanjio na 1-3, potom je Joselu pogodio mrežu u 76., dok je Vinicius Souza u 79. minuti poravnao na 3-3, na oduševljenje domaćih navijača. GOLOVI

Do velikog preokreta Espanyol ipak nije došao, a u završnici je odlično u dva navrata intervenirao i vratar Atletica, hrvatski reprezentativac Ivo Grbić.

Atletico je ostao treći na ljestvici, dok je Espanyol na pretposljednjem mjestu. Espanyol ima tri boda manje od Cadiza, Valladolida i Getafea te je u iznimno teškoj situaciji uoči samog finiša sezone.

Za ostanak u ligi se bori i Getafe koji je u Sevilli osvojio velika tri boda pobjedom protiv Betisa 1-0.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Alderete u 68. minuti, a Betis je završnicu odigrao i s igračem manje nakon isključenja Pezzelle.

Najzanimljiviji detalji OVDJE

Večeras (četvrtak) posljednje utakmice ovog kola igraju Mallorca - Valencia i Osasuna - Athletic Club.