U tami Happel stadiona...

Danci slavljem u Beču osigurali maksimalni učinak na startu

Danska je s maksimalnih šest bodova iz dvije utakmice na vrhu ljestvice skupine 1 uoči dolaska Hrvatske na Parken stadion u Kopenhagenu, gdje će "Vatreni" gostovati u petak, 10. lipnja.
Sport / Nogomet | 07. 06. 2022. u 12:55 Bljesak.info/Hina

Danska nogometna reprezentacija svladala je Austriju sa 2-1 u utakmici 2. kola skupine 1 UEFA Lige nacija A, koja je u ponedjeljak odigrana na bečkom stadionu Ernst Happel, te tako preuzela vodeću poziciju.

Dvoboj Austrije i Danske trebao je biti igran u isto vrijeme kad su na Poljudu igrale Hrvatska i Francuska, ali je zbog nestanka električne energije početak utakmice bio odgođen za više od sat vremena.

Danska je vodeći pogodak postigla u 28. minuti, a strijelac je bio veznjak Tottenhama Pierre-Emile Hojbjerg. Tu su prednost gosti držali do 67. minute, kad je Xaver Schlager postigao izjednačujući pogodak na asistenciju Marka Arnautovića kojemu je to bila 100. utakmica u dresu austrijske reprezentacije.

Drugu gostujuću pobjedu na startu ovogodišnjeg izdanja UEFA Lige nacije Danskoj je donio Jens Stryger Larsen u 84. minuti, a asistenciju je upisao Cristian Eriksen.

Austrija je zahvaljujući pobjedi u Osijeku na drugom mjestu s tri boda, a po jedan bod sakupile su Francuska i Hrvatska remijem na Poljudu (1-1). Istog dana kad će Danska ugostiti Hrvatsku, Austrija će u Beču biti domaćin Francuskoj.