Hajduku samo bod

Dambrauskas: Moramo se pogledati u ogledalo

Kad zabiješ tri gola u gostima i ne pobijediš, naravno da je nešto krivo. Moramo se pogledati u ogledalo, analizirati i naporno raditi. Ne želimo da se to ponovi," istakao je nakon utakmice Valdas Dambrauskas.
Sport / Nogomet | 11. 12. 2021. u 23:26 Bljesak.info

Drugi put u vrlo kratkom razdoblju Lokomotiva i Hajduk se odigrali ludu utakmicu. Nakon one u kupu kada je postignuto devet golova, u prvenstvenoj je viđeno šest, ali ono što je posebno zanimljivo i pomalo nevjerojatno, pet od šest pogodaka postigli gostujući igrači.

Već u 11. minuti, Lokomotiva je uspjela povesti autogolom Josipa Eleza, nakon ubacivanja Branimira Cipetića s desne strane. Igrala se 33 minuta kada je uslijedila kontra Hajduka, Emir Sahiti preciznom dugom loptom izbacio Livaju, a ovaj postigao svoj 13. prvenstveni gol. Novu prednosti Lokomotivi je osigurao Mateo Marić u 63. minuti. Prednost domaćeg sastava je anulirao Jan Mlakar koji se pobrinuo da u četiri minute Splićane dovode jako blizu pobjede svojim drugim golom.

Međutim tu uzbuđenjima nije bio kraj. Četiri minute prije kraja regularnog tijeka, opet je jedan lopta došla s desne strane, a ovaj put je Nikola Katić loše reagirao.

U završnici utakmice u Kranjčevićevoj ulici dogodila se jako sporna situacija. Stipe Biuk je bio u prodoru, ušao je u kazneni prostor, a u duelu s njim bio je Branimir Cipetić. Lopta je ispred Biuka odskočila visoko, a Cipetić - koji je bio uz njega, ali pola koraka iza, zakačio je rukom tu loptu. Sudac Pejin nije pokazao na 11-erac, a VAR se nije aktivirao.

Valdas Dambrauskas, trener Hajduka je nakon utakmice rekao sljedeće:

"Sada nismo uspjeli… Poklanjali smo golove, imali smo tri boda na kraju. Nije bila laka utakmica, Lokomotiva je bila spremna, kako je i obećala, fizički jako moćna. U prvom dijelu je golman spašavao Lokomotivu. Kad je Lokomotiva zabila, promijenili smo stav i pristup uz nekoliko zamjena, imali smo malo više kontrole i počeli smo igrati kako bih stalno volio da igramo. Treći gol je bio vrhunski. Nakon 3:2 trebali smo biti bolji. Ostalo je samo pet, šest minuta da bolje zaštitimo gol. Kad zabiješ tri gola u gostima i ne pobijediš, naravno da je nešto krivo. Moramo se pogledati u ogledalo, analizirati i naporno raditi. Ne želimo da se to ponovi."

Kada su u pitanju ostali susreti odigrani u okviru 19. kola Prve HNL, Rijeka je iznenađujuće poražena od Gorice na Rujevici 1:2, dok je Istra dan ranije nadigrala Hrvatski dragovoljac 3:0. U nedelju igraju Slaven Belupo - Dinamo i Osijek - Šibenik.