Doigravanje

Crvena Zvezda autogolom u 90. ostala bez Lige prvaka!

Maccabi iz Haife izborio je Ligu prvaka nakon što je u dvije utakmice s ukupnih 5:4 bio bolji od Crvene zvezde.
Sport / Nogomet | 23. 08. 2022. u 23:17 Bljesak.info

Izraelci su u prvoj utakmici kod kuće slavili 3:2, da bi Zvezda na Marakani povela u 27. golom Pešića. U 43. vodstvo je udvostručio Ivanić.

Maccabi je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade dobio penal kojeg je Hazizi obranio Borjan. No, u nastavku akcije golman Zvezde je poklonio gol gostima nakon loše intervencije poslije udarca Sundgreena.

Dao je taj gol krila Izraelcima koji su igrali bolje u nastavku, a nagrada je stigla u 90. minuti kada je vlastitu mrežu zatresao Pavkov.

Zvezda će tako u skupine Europa lige, a Maccabi u Ligu prvaka.

U preostalim utakmicama play-offa, igranim u utorak, Benfica je bila suverena protiv kijevskog Dinama. Nakon 2:0 u gostima, slavilu su rezulatom 3:0 u Lisabonu i s ukupnih 5:0 se plasirali u fazu Lige prvaka po skupinama.

Sva tri gola Portugalci su zabili u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Otamendi, Rafa Silva i Neres.

Isto je uspjelo i igračima Viktorije Plzen, koji su svladali Qarabag 2:1 na domaćem terenu, nakon 0:0 u prvoj utakmici.

Iako je Qarabag poveo u 38. minuti sjajnim golom Filipa Ozobića, Kopić u 58. i Kliment u 73. minuti donose preokret češkoj momčadi te mjesto u Ligi prvaka.