Šou Bukarija na Marakani

Sjajni Ganac odveo Crvenu zvezdu na korak do play-offa LP-a

Pobjednik dvomeča Crvena Zvezda - Pjunik će za mjesto u grupnoj fazi Lige prvaka igrati protiv boljeg iz duela Maccabi Haife i ciparskog Apollona.
Sport / Nogomet | 03. 08. 2022. u 22:54 Bljesak.info

Beogradska Crvena Zvezda je na Marakani u prvom susretu trećeg pretkola Lige prvaka deklasirala armenskog prvaka Pjunik s 5:0 i tako napravila ogroman korak prema play-offu elitnog natjecanja.

Pobjednik ovog dvomeča za mjesto u grupnoj fazi Lige prvaka igrat će protiv boljeg iz duela Maccabi Haife i ciparskog Apollona. Izraelci su u prvom susretu kod kuće bili uvjerljivi i rivala su pomeli s 4:0.

Zvezda je povela golom Ganca Osmana Bukarija u 28. minuti, a samo pet minuta kasnije na 2:0 je povisio Gabonac Guelor Kanga nakon sjajne akcije i asistencije Bukarija.

U 44. minuti fenomenalni Bukari zabio je novi gol nakon krasnog driblinga i neobranjivog udarca u suprotni kut. Lopta se odbila od vratnice u mrežu za 3:0.

Na početku nastavka Zvezda je malo spustila gas, Pjunik je imao i neke šanse, ali onda je u 70. minuti čudesni Bukari zabio hat-trick za 4:0.

U 78. minuti na semaforu je stajalo 5:0, a gol je zabio Stefan Mitrović, koji je dvije minute prije toga ušao u igru.

Junak susreta Bukari je u istoj toj 76. minuti napustio igru uz ovacije 40 tisuća navijača na Marakani, piše Index.hr.

UEFA Liga prvaka, prve utakmice 3. pretkola

Utorak, 2. kolovoza

Sheriff - Viktoria Plzen 1-2 (Rasheed 36-11m / Chory 41-11m, Bucha 55)
Ludogorec - Dinamo 1-2 (Tekpetey 22 / Perić 6, Padt 9-ag)

Monaco - PSV Eindhoven 1-1 (Disasi 80 / Veerman 38)

Royale Union - Rangers 2-0 (Teuma 27, Vanzeir 70-11m)

Benfica - Midtjylland 4-1 (G. Ramos 17, 33, 61, Fernandez 40 / Sisto 78-11m)

Srijeda, 3. kolovoza

Bodø/Glimt - Žalgiris 5:0 (Vetlesen 33., Pellegrino 36., Salvesen 58., Hoibraaten 61., Espejord 90+3.)

Qarabag - Ferencvaros 1:1 (Owusu 34./Boli 17.)

Maccabi Haifa - Apollon 4:0 (Peybernes-ag 38., Mohamed 54., 62., Pierrot 79.)

Dinamo Kijev - Sturm Graz 1:0 (Karavaev 28.)

Crvena zvezda - Pjunik 5:0 (Bukari 29., 44., 70., Kangawa 33., Mitrović 78.)