Champions League

City rutinski, Real na jedvite jade u četvrtfinalu

Nakon što su ovog utorka plasman u četvrtfinale Lige prvaka izborili PSG te Bayern, dan kasnije u istom su se društvu našli branitelj naslova Manchester City te najtrofejniji klub u ovom natjecanju, Real Madrid.
Sport / Nogomet | 06. 03. 2024. u 23:00 Bljesak.info

Momčadi Carla Ancelottija na kraju je 1-1 protiv Leipziga bilo dovoljno da obrane minimalnu prednost iz prvog ogleda, dok je City ponovno slavio s 3-1 protiv Kopenhagena i tako bez ikakvih problema osigurao nastavak natjecanja.

Manchester City opravdao je ulogu favorita te je identičanim rezultatom iz Danske uvjerljivo čekirao svoju kartu za četvrtfinale.

Već nakon devet minuta sve je bilo gotovo. Prvo je u petoj minuti Akanji zabio za 1-0, da bi četiri minute kasnije Alvarez nakon slabe intervencije gostujućeg vratara povećao vodstvo Građana.

City je nastavio igrati dobro, konstantno su pleli mrežu oko 16-erca gostiju, ali onda je u 29.minuti sjevnula kontra gostiju u kojoj su sudjelovali asistent Oskarsson te strijelac Mohamed Elyounoussi.

Ipak, City je nastavio s dominacijom, a bolju igru potom su okrunili pogotkom u 45.minuti kad je na dugu loptu Rodrija sjajno reagirao Haaland koji je tako postigao svoj 41. pogodak u Ligi prvaka u 37. nastupu. Bilo je to konačnih 3-1.

Sažetak utakmice može se POGLEDATI OVDJE

Nakon pobjede kod Leipziga 1:0 u prvom susretu osmine finala, Real Madrid je odigrao 1:1 uzvratu na Santiago Bernabeuu i s ukupnih 2:1 prošao među osam najboljih momčadi Starog kontinenta.

Kraljevski klub je "visio" veći dio susreta protiv Leipziga, ali njemački sastav nije uspio iskoristiti niz prilika koje je imao.

Na koncu je susret završio 1:1 što je Madriđanima bilo dovoljno za prolazak u četvrtfinale.

Vinicius Junior je doveo Real u vodstvo u 65. minuti na dodavanje Bellinghama, a izjednačio je Willi Orban tri minute kasnije, udarcem glavom iz blizine nakon centaršuta Davida Rauma.

Luka Modrić je za Real zaigrao od 78. minute.