Premier League

City lakoćom do pobjede, bodovi i Spursima

Nogometaši Manchester Cityja s 3-1 su svladali Burnely u dvoboju 22. kola engleske Premeir lige.
Sport / Nogomet | 31. 01. 2024. u 23:31 Bljesak.info

Za Građane je to četvrta uzastopna pobjeda u engleskom prvenstvu.

Argentinski napadač Julian Alvarez s dva gola u sedam minuta donio je domaćinima vodstvo od 2:0. Prvi je zabio u 16. minuti na asistenciju Matheusa Nunesa, a u 22. minuti asistirao mu je Kevin de Bruyne.

Na samom početku drugog poluvremena, u 46. minuti strijelac za 3:0 bio je Rodri. Počasni gol za goste u trećoj minuti sučeve nadoknade za konačnih 3:1 zabio je Ameen Al Dakhil.

Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol za City je odigrao cijelu utakmicu.

Sažetak utakmice OVDJE

Tottenham je s 3:2 svladao Brentford. Gostima je u 12. minuti poništen pogodak nakon asistencije iz VAR sobe, no svejedno su u 15. minuti poveli, a strijelac je bio Neal Maupay.

Spursi su na početku drugog dijela uzvratili s tri pogotka. U 48. minuti zabio je Iyenoma Udogie, minutu poslije Brennan Johnson donosi vodstvo 2:1 domaćinu, a u 56. minuti Richarlison pogađa za 3:1.

Ivan Toney postigao je drugi gol za gostujuću momčad u 67. minuti za konačnih 3:2, piše Hina.