Chelsea tjedan dana uoči starta Lige prvaka poražen u Southamptonu

Londonski Chelsea, prvi suparnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka, poražen je na gostovanju kod Southamptona sa 1-2 u utakmici 5. kola engleske Premier lige, iako su gosti prvi došli do prednosti.
Sport / Nogomet | 30. 08. 2022. u 23:01 Bljesak.info

Pogodak za vodstvo momčadi Thomasa Tuchela postigao je Raheem Sterling u 23. minuti. No, Southampton je već do kraja prvog poluvremena uspio preokrenuti rezultat.

Prvo je 18-godišnji Romeo Lavia pogodio za 1-1, a u prvoj minuti sučevog dodatka Adam Armstrong je iz srca kaznenog prostora postigao pogodak za konačnih 2-1.

Chelsea će za tjedan dana (6. rujna) gostovati na Maksimiru gostovati, kad će biti gost Dinama u prvoj utakmici nove sezone Lige prvaka.

Što se tiče ostalih rezultata engleske Premier lige, u utorak je Fulham također sa 2-1 bio bolji od Brightona.

Mitrović je u 48. minuti donio vodstvo domaćoj momčadi, a do udvostručenja prednosti Fulham je došao autogolom Dunka.

Mac Allister je u 59. minuti realizirao kazneni udarac i samo ublažio prvi poraz Brightona u novoj sezoni.

U londonskom obračunu su Crystal Palace i Brentford odigrali 1-1, a isti je rezultat bio i u dvoboju Leedsa i Evertona.