Premiership

Leeds razbio Chelsea, treći poraz West Hama

Mendy se poigravao s loptom, do trenutka kada mu je Aaronson uzeo i naravno tada je bilo kasno. Četiri minute kasnije nakon Harrison izveo slobodan udarac, glavom je loptu u mrežu skrenuo Rodrigo.
Sport / Nogomet | 21. 08. 2022. u 17:26 Bljesak.info

Od trenutka kada je Jesse Marsch preuzeo momčad, ovo je najuvjerljivija pobjeda Leedsa. Prva nad ljutim rivalom još od 2000. godine.Chelsea, koji je tijekom ljeta potrošio preko 170 milijuna funti na igrače, skoro je sam sebe pobijedio ako se može tako reći. Iako su imali više od igre, jedan poništen gol, u prvih pola sata, stvari su se počele komplicirati u nastavku.

Raspoloženi Rodrigo je uzvratio Harrisonu asistenciju dvadeset minuta prije kraja i Leeds je imao velikih 3:0. Dok su domaći navijači pomalo u nevjerici slavili sjajan rezultat i start sezone za Leeds došao je drugi žuti karton skupog pojačanja Koulibalyja u 84.minuti. Chelsea sada ima samo četiri boda iz prve tri utakmice.Leeds ima tri više.

Isti broj bodova kao Leeds, ima Brighton. Danas je na gostovanju kod West Hama Graham Potter osvojio tri boda. Iz dva udaraca na gol. Alexis Mac Allister zabio je prvi gol iz jedanaesterca nakon što je ljetno pojačanje West Hama Thilo Kehrer srušio Dannyja Welbecka u kaznenom prostoru, igrala se 22 minuta. Iako je West Ham napadao u nastavku, gosti su dočekali još jednu svoju priliku. Leandro Trossard postiže gol u 69.minuti, gosti slave 0:2, West Ham upisuje treći uzastopni poraz.