Podigli formu

Chelsea "šesticom" do finala Liga-kupa

Nogometaši Chelseaja izborili su plasman u finale Liga kupa nakon što su u uzvratnom susretu polufinala pobijedili Middlesbrough sa 6-1 i tako uzvratili na 0-1 poraz iz prve utakmice.
Sport / Nogomet | 23. 01. 2024. u 23:30 Bljesak.info

Middlesbrough je u prvoj utakmici slavio sa 1-0 i s mnogo nade je stigao na Stamford Bridge. No, "Bluesi" su već nakon prvog poluvremena vodili sa 4-0 otklonivši sve dvojbe.

U drugom dijelu londonski sastav je zabio još dva gola, a gosti tek utješni.

Za Chelsea su strijelci bili Jonny Howson (15-ag), Enzo Fernandez (29), Axel Disasi (37), Cole Palmer (42, 77) i Noni Madueke (81). Utješni pogodak za "Boro" postigao je Morgan Rogers u 88. minuti za ukupnih 6-2.

Finale na Wembleyju je 25. veljače, a Chelsea će igrati protiv Liverpoola ili Fulhama koji će uzvratni susret igrati u srijedu u Londonu. U prvom susretu "Redsi" su slavili sa 2-1.

Za Chelsea će to biti deseto finale, a do sada su "Bluesi" slavili pet puta, posljednji put 2015, piše Hina.