Premier League

Chelsea i Manchester United remizirali u derbiju, Građani bolji od Čekićara

Chelsea i dalje vodi u Premier ligi s 30 bodova, bodom više od Manchester Cityja, dok je United, kojeg je prvi put u Premier ligi predvodio privremeni trener Michael Carrick, na osmom mjestu s 18 bodova.
Sport / Nogomet | 28. 11. 2021. u 20:23 Bljesak.info

U derbiju 13. kola engleske lige Chelsea i Manchester United su u Londonu igrali 1-1.

Gosti su poveli golom Jadona Sancha u 50. minuti, a pogotku je prethodila velika pogreška igrača Chelseaja Jorginha, koji je nakon kornera svoje momčadi ostao zadnji igrač u obrani.

U 67. minuti prekršaj u kaznenom prostoru nad Thiagom Silvom napravio je igrač Uniteda Aaron Wan-Bissaka, a Jorginho je bio precizan s bijele točke.

Inače, Cristiano Ronaldo nije započeo dvoboj, već je ušao u 63. minuti, piše Hina.

Nogometaši Manchester Citya slavili su s 2-1 na svom stadionu u snježnim uvjetima protiv West Hama u 13. kolu Engleske.

West Ham, protivnik Dinama u Europskoj ligi, pružio je dobar otpor Cityu, koji je pobjedom došao na drugo mjesto.

City je poveo preko Gundogana (33), a taj gol je bio jedini do same završnice dvoboja, kada je prvo Fernandinho (90) zabio za 2-0, da bi počasni gol za West Ham dao Lanzini (90+4).

City je drugi s 29 bodova, bodom manje od vodećeg Chelsea.

Leicester je, uz dva gola Vardyja, kod kuće dobio Watford s 4-2, dok je Brentford s 1-0 porazio Everton.