Sigurna pobjeda

Borac u kaljuži Mokrog Doca uvećao svoje vodstvo ispred Zrinjskog i Sarajeva

Banjalučki Borac na zimsku pauzu odlazi s 45 bodova, a kolika će biti prednost ispred pratitelja znat će se nakon derbija Zrinjskog i Sarajeva.
Sport / Nogomet | 15. 12. 2023. u 19:50 M.V. | Bljesak.info

Jesenski prvak Borac došao je do pete uzastopne premijerligaške pobjede kojom je povećao svoje vodstvo na 10 bodova ispred Zrinjskog, te 12 ispred Sarajeva, koji svoju utakmicu igraju u ponedjeljak.

Borac je svladao Posušje u gostima s 2:0, golovima Alena Jurilja te Zorana Kvržića.

Očajan, blatnjav teren nisu obećavali ni dobar nogomet ni puno prilika, ali Borac je uspio povesti već u petoj minuti.

Pogodak su kreirali bivši igrači Širokog Brijega - Jakov Blagaić poslao je povratnu Alenu Jurilju koji pogađa za 1:0 gostiju.

U 20. minuti je Borac mogao udvostručiti vodstvo, ali istaknuo se domaći vratar Marko Galić. Ipak, gosti su osigurali pobjedu u 74. minuti golom Kvržića na dodavanje Jove Lukića.