Prvi finalist

Borac izborio finale, Široki poveo s rezervama

Banjalučki Borac izborio je finale Kupa Bosne i Hercegovine nakon što je u dvije utakmice bio bolji od Širokog Brijega.
Sport / Nogomet | 16. 04. 2024. u 19:51 M.V. | Bljesak.info

Borac će igrati finale Kupa BiH i ostaje u igri za duplu krunu nakon što je u polufinalu izbacio Širokobriježane. Borac je u obje utakmice svladao Široki.

Nakon 3:1 u prvoj utakmici, u uzvratu u Banja Luci bilo je 2:1. Dva razlike iz prve utakmice bio je veliki zaostatak za Širokobriježane pa je Dino Skender doma ostavio čak 10 prvotimaca.

Ipak, i takva ekipa dugo je odolijevala a u 69. minuti čak je i povela. Petar Mišić je ubacio a Marko Matić pogodio za iznenađujuće vodstvo gostiju.

No, slavlje nije dugo trajalo. Nekoliko minuta kasnije za 1:1 pogađa Stefan Fićović, a konačnih 2:1 u samoj završnici postavlja Hrelja.

Drugog finalistu dobit ćemo u srijedu kada uzvratnu utakmicu igraju Zrinjski i Sloga iz Doboja. Nakon prve utakmice bilo je 0:0, pa će u finale pobjednik mostarskog ogleda.

Nakon tri sezone kada se igrala samo jedna utakmica, NS BiH je vratio finale na dvije utakmice, a u četvrtak će biti obavljen ždrijeb tko će biti domaćin prve utakmice.