Luda utakmica

Kakav šok: BiH u sudačkoj nadoknadi ostala bez pobjede!

Bosna i Hercegovina izgubila je dva važna boda u pokušaju da se domogne barem drugog mjesta u svojoj kvalifikacijskoj skupini.
Sport / Nogomet | 07. 09. 2021. u 22:26 S.B. | Bljesak.info

BiH u Zenici nije uspjela svladati Kazahstan, odigravši 2:2 u nevjerojatnoj utakmici na Bilinom polju. Čak tri gola pala su u zadnjoj četvrtini utakmice, a ovim bodom BiH se udaljila od plasmana na Svjetsko prvenstvo.

Islambek Kuat je doveo goste u vodstvo pogodivši nakon kornera u 52. minuti. Taj rezultat je stajao sve do 74. minute kada je nakon duge VAR provjere sudac dosudio jedanaesterac za BiH, kojeg je realizirao Miralem Pjanić.

U 86. minuti domaći su u Zenici napravili potpuni preokret, a pogodak je postigao Luka Menalo glavom nakon ubačaja iz kuta. I kada se činilo da će BiH slaviti, u petoj minuti sudačke nadoknade novi šok.

Iz slobodnog udarca sa 17 metara pogodio je Baktiyor Zaynutdinov i postavio konačnih 2:2.

Ove dvije reprezentacije opet će igrati međusobno 9. listopada. U drugoj utakmici u skupini D Francuska je svladala Finsku s 2:0 i uvjerljivo vodi na prvom mjestu.