Bundesliga

Bayer slavio u derbiju golom u 91. minuti, Borussia Dortmund uvjerljiva

Leipzig je vodio s 1-0 i 2-1, ali nije izdržao pritisak Apotekara, koji su preokrenuli, te golom Ekvadorca Pedra Hincapiea u 91. minuti došli do 15. pobjede.
Sport / Nogomet | 20. 01. 2024. u 22:20 Bljesak.info

Nogometaši Bayera zadržali su vodstvo u Bundesligi slavivši u derbiju 18. kola kod Leipziga s 3-2.

Nizozemac Xavi Simons (7) i Belgijanac Lois Openda (56) bili su strijelci za domaće, a za Bayer Leverkusen su još pogađali Nigerijac Nathan Tella (47) i Johnatan Tah (63).

GOLOVI

Nogometaši Borussije Dortmund pobijedili su u gostima Köln u Ruhrskom derbiju s čak 4-0.

Strijelci za Borussiju bili su Donyell Malen u 12. i 61., Nixlas Fullkrug u 58. i Jusuf Muokoko u 90+2.

Gledatelji su u Kölnu na teren bacili veliku količinu čokoladica umotanih u zlatni papir, pa je utakmica bila prekinuta na duže vrijeme. Naime, navijači u Njemačkoj redovito prosvjeduju zbog dogovora rukovodstva njemačke lige (DFL) koji stranim ulagačima omogućuje ulazak u njemački nogomet.

GOLOVI

Borussia je peta na ljestvici s 33 boda, a Köln je na 17. poziciji sa 11 bodova.

U istom terminu su Darmstadt i Eintracht odigrali 2-2. Golove za Eintracht postigli su Niel Nkunku u 33. i Ansgar Knauff u 51. minuti, a strijelci za Darmstadt bili su Julian Justvan u 61. i Oskar Wilhelmson u petoj minuti sudačke nadoknade.

Eintracht je šesti sa 28 bodova, a Darmstadt je na posljednjem, 18. mjestu sa 11 bodova.

Freiburg je kao domaćin pobijedio Hoffenheim s 3-2, a Heidenheim i Wolfsburg su igrali neriješeno 1-1.