Primera División

Barci samo bod na San Mamesu, novi poraz Girone

Nogometaši Girone doživjeli su treći poraz u posljednje četiri prvenstvene utakmice, a u nedjelju su poraženi na gostovanju kod Mallorce s minimalnih 1-0. Barcelona i Bilbao zaključili su nedjelju remijem bez golova.
Sport / Nogomet | 03. 03. 2024. u 23:10 Bljesak.info/Hina

Pobjedu Mallorci protiv ovogodišnjeg otkrića La Lige donio je Jose Manuel Copete pogotkom u 33. minuti.

Girona je s 59 bodova još uvijek na drugom mjestu, a za vodećim Real Madridom zaostaje za sedam bodova.

Mallorca je s 27 bodova zasjela na 15. mjesto i pobjegla na osam bodova od zone ispadanja.

Sažetak utakmice OVDJE

Priliku za dolazak na drugu poziciju imala je Barcelona, koja u posljednjoj utakmici nedjeljnog programa (21 sat) gostovala u Bilbau i pobjedom je mogla preskočiti Gironu te se približiti Realu na šest bodova.

Susret na San Mamesu završio je bez pogodaka, tako da se odnos snaga u poretku na ljestvici između dva španjolska velikana nije mijenjao, s obzirom da je Real u subotu također izvukao samo bod.

Barcelona je s 58 bodova ostala na trećoj poziciji i za vodećim Real Madridom zaostaje za osam bodova.

Atletico Madrid svladao je ranije u nedjelju na Metropolitano stadionu seviljski Betis s 2-1. Domaća momčad je povela u osmoj minuti uz pomoć trojice gostujućih igrača.

Bellerinov pokušaj ispucavanja je bio nespretan i loš pa je pogodio svog suigrača Pezzelu od kojeg se lopta odbila u vratara Betisa Rui Silvu, a od njega u mrežu.

Alvaro Morata je u 28. minuti mogao udvostručiti prednost Atletica, ali je Ruis Silva obranio kazneni udarac. Španjolski reprezentativni napadač se za promašaj iskupio u 44. minuti kad je pogodio za 2-0.

Konačnih 2-1 postavio je u 62. minuti William Carvalho preciznim udarcem s gotovo 25 metara, ali Betis nije uspio izbjeći peti poraz u prvenstvu.

Atletico je s 55 bodova čvrsto na četvrtoj poziciji, dok je Betis ostao na šestom mjestu s 42 boda.

Nogometaši Villarreala pred svojim su navijačima svladali Granadu s uvjerljivih 5-1 (3-0).

U golijadi domaće momčadi iskazao se norveški napadač Alexander Sorloth koji je postigao tri gola. Već je u sedmoj minuti doveo Villarreal u vodstvo, a onda ga i udvostručio u 19. minuti.

Etienne Capoue je u 32. minuti povećao prednost domaće momčadi na 3-0. U 47. minuti je Goncalo Guedes pogodio za 4-0, a u 66. minuti je Sorloth postigao svoj treći pogodak za 5-0.

Konačnih 5-1 postavio je Theodor Corbenau u prvoj minuti dodatka na kraju dvoboja.

Osim strijelaca, s tri asistencije se istaknuo Villarrealov veznjak Dani Parejo.

Golovi OVDJE

Villarreal je s 32 boda privremeno došao na 12. mjesto, a Granada je sa 14 bodova ostala na predzadnjoj, 19. poziciji.

Španjolska - 27. kolo:

Villarreal - Granada 5-1 (Sorloth 7, 19, 66, Capoue 32, Guedes 47 / Corbenau 90+1)
Atletico M. - Betis 2-1 (R. Silva 8-ag, Morata 44 / Carvalho 62)
Mallorca - Girona 1-0 (Copete 33)
Athletic Club - FC Barcelona 0-0

Odigrano u petak i subotu:

Valencia - Real M. 2-2 (Duro 27, Jaremčuk 30 / Vinícius Jr. 45+5, 76)
Getafe - Las Palmas 2-3 (Mata 11, Greenwood 14, Maksimović 45 / Ramirez 35, Cardona 50, El Haddadi 57)
Rayo Vallecano - Cadiz 1-1 (Lejeune 78 / J. Hernandez 90+1)
Sevilla - Real S. 3-2 (En Nesyri 11, 13, Ramos 65 / A. Silva 45+5-11m, Mendez 90+2)
Celta V. - Almeria 1-0 (Mingueza 73)