Drama na Camp Nou stadionu

Barci bod za nadu, Bayern sigurno ide dalje

Bavarci su osigurali prolaz s 12 bodova na vrhu skupine C, dok je Interu (7) dovoljna pobjeda protiv Viktorije u idućem kolu na Meazzi. U tom scenariju, Barcelonu (3) drugu sezonu u nizu čeka Europska liga.
Sport / Nogomet | 13. 10. 2022. u 01:32 Bljesak.info

Najbolju utakmicu ove sezone u Ligi prvaka odigrali su Barcelona i Inter. Katalonci su u dramatičnoj završnici uspjeli spasiti bod i kako sada stvari stoje osigurati ostanak u Europi, ali vrlo vjerojatno kroz Ligu Europe.

Povela je Barcelona preko Dembelea (40) u završnici prvog poluvremena, iako je Inter opasno prijetio. Prvo je Džeko pogodio prečku, a onda je nešto kasnije Dumfries šutirao iz izgledne prilike u ter Stegena. Međutim, gol Barcelone nije previše usporio goste koji prave preokret golovima Barelle (50) i Lautara (63), a s tim rezultatom Inter je imao prolaz, dok bi Barcelona ostala bez izgleda za prolazak u osminu finala dva kola prije kraja.

Ipak, uz veliku dozu sreće Lewandowski (82) je pogodio za 2-2, a nakon što je Gosens (89) po drugi put doveo Inter na korak od prolaska, opet se ukazao Lewandowski (90+2) i preciznim udarcem glavom spasio Barcelonu.

I opet, kod rezultata 3:3, veliku priliku za Inter je imao Kristjan Asllani, ali je iz peterca njegov šut obranio golman Barcelone. Edin Džeko je igrao do 76. minute, kada ga je zamijenio Bellanova. U posljednjih trenucima crveni karton je dobio Simone Inzaghi.

Bayern je na gostovanju kod Viktorije ostvario trijumf 4:2. Redom su zabijali Mane (10), Muller (14) te dvaput Goretzka (25, 35). Vlkanova (62) i Kliment (75) su samo ublažili poraz domaćeg sastava.