Champions League

Barcelona pregazila Viktoriju, Atletico do bodova u 101. minuti

Neumoljivi Robert Lewandowskog je češkom prvaku utrpao tri pogotka u pobjedi 5:1. Prvi je gol za Katalonce dao Kessie, posljednji Ferran Torres. Luda je završnica viđena u Madridu gdje je Atletico svladao Porto 2:1.
Sport / Nogomet | 07. 09. 2022. u 23:29 Bljesak.info

FC Barcelona se na premijeri ovogodišnje Lige prvaka poigrala s Viktorijom iz Plzena koju je pobijedila 5:1.

Dakako, bila je ovo savršena utakmica za neumoljivog Roberta Lewandowskog koji je češkom prvaku utrpao tri pogotka.

Prvi je za Katalonce dao Kessie, posljednji Ferran Torres, dok je jedini strijelac na drugoj strani bio Sykora. Bila je to prva utakmica oba tima u skupini C.

U istoj je skupini FC Bayern također pokazao snagu na gostovanju kod Intera u Milanu, gdje je slavio 2:0.

U skupini B su postignuta četiri pogotka. Bjelokošćanin Sylla je u 42. minuti pogodio za slavlje 1-0 Club Bruggea na domaćem terenu protiv Bayera koji je tako slabu formu iz Bundeslige preslikao i na europsku scenu.

Luda je završnica viđena u Madridu gdje je Atletico svladao Porto 2:1. U 82. minuti su gosti ostali s igračem manje (Taremi), a činilo se kako je Atletico ugrabio startnu pobjedu kada je Hermoso u 91. minuti zabio za 1:0.

No, tu nije bio ni blizu kraj svemu.

U 96. minuti je dosuđen jedanaesterac za goste, a Uribe je zabio za 1:1. Ali, Atletico je unatoč svemu uhvatio tri boda. Nakon kornera, u 101. minuti, lopta je na drugoj vratnici došla do Griezmanna koji je zabio za erupciju oduševljenja na Metropolitana stadionu, piše Hina.

Francuski Marseille je u skupini D gostovao u Londonu i ubilježio poraz od Tottenhama 0:2.

U prvom poluvremenu bolja je momčad bio Marseille, ali se puno toga okrenulo u 48. minuti kada je gostujući igrač Mbemba zaradio isključenje.

Počeo je tada pritisak Tottenhama koji je zaključen golovima Brazilca Richarlisona u 76. i 81. minuti. Za prvi pogodak asistirao je hrvatski nogometaš Ivan Perišić koji je odigrao cijelu utakmicu za klub iz Londona.

U toj skupini Sporting je u Frankfurtu slomio Eintracht u drugom poluvremenu kada je postigao sva tri pogotka za konačnih 3:0.

Od 65. do 67. minute domaćin je dva puta pokleknuo. Strijelci su bili Edwards i Trincao, a priča je zaključena pogotkom Nune Santosa u 82. minuti.

Također u ranijem terminu, u skupini A, Ajax je na domaćem terenu svladao Rangers 4:0.

Ajax je tri boda protiv škotskog kluba osigurao u prvom poluvremenu nakon kojeg je vodio 3-0.

Sve je počeo golom Meksikanca Edsona Alvareza, a do kraja prvih 45 minuta još su zabijali Berghuis i Kudus.

Konačnih 4:0 postavio je Bergwijn deset minuta prije kraja, javlja Hina.