La Liga

Golčina Rakitića za bod Seville kod Cadiza

Po bod su osvojili nogometaši Cadiza i Seville u 11. kolu španjolske La Lige, međusobna utakmica ove subote završila je 2-2.
Sport / Nogomet | 29. 10. 2023. u 00:10 Bljesak.info

Nakon nešto manje od pola sata igre Cadiz je imao dva gola prednosti, u osmoj minuti Chris Ramos je bio strijelac za 1-0, dok je dvadeset minuta kasnije Machis dao gol za 2-0.

Sevilla nije klonula duhom već je do odmora smanjila golom Argentinca Ocamposa u 37. minuti, a stvari je potpuno na početak vratio hrvatski nogometaš Ivan Rakitić.

U 60. minuti Rakitić je desnom nogom, s ruba šesnaesterca, sjajno naciljao volej udarcem suprotne rašlje.

Na kraju se ispostavilo da je to bio pogodak za konačnih 2-2, a Rakitić je odigrao cijelu utakmicu te dao premijerni ovosezonski ligaški pogodak, piše Hina.

GOLOVI

U prvom subotnjem susretu nogometaši Las Palmasa osvojili su tri gostujuća boda pobjedom 2-1 kod Almerije.

Las Palmas je poveo golom Munira u 23. minuti, da bi u 73. poravnao Ramazani. Gol odluke dao je u 94. minuti Sory Kaba.

Sažetak utakmice OVDJE

Iako su nogometaši Barcelone vodili 1-0 do 68. minute, najveći derbi španjolske La Lige, odigran na stadionu Montjuïc, dobio je madridski Real s 2-1.

Apsolutni junak susreta 11. kola bio je engleski reprezentativac Jude Bellingham koji je zabio dva gola za veliki preokret Reala.

Nakon gola Gundogana u šestoj minuti uslijedili su golovi Bellinghama u 68. i 92. minuti.

Kod drugog pogotka asistent je bio Luka Modrić. GOLOVI

Fabrizio Romano, stručnjak za nogometne transfere, na X-u je prokomentirao utjecaj Luke Modrića u pobjedi nad Barcelonom.

"Modrić je ušao u najtežem trenutku za Real u El Clasicu, a onda se sve promijenilo. Kvaliteta, vodstvo, profesionalizam. 38 godina, 47 dana - postao je najstariji igrač koji je zaigrao u El Clasicu. Nogometna legenda", napisao je.

Modrić nije bio u udarnoj momčadi, a u igru je ušao u 63. minuti i tako upisao i svoj 500. nastup za Real.