Primera División

Atletico preskočio Real, Valencia u zoni ispadanja

U susretu 33. kola španjolskog nogometnog prvenstva Atletico Madrid je s 5-1 pobijedio Cadiz probivši se na drugo mjesto Primere. Atletico sada ima 69 bodova, a gradski suparnik Real bod manje. Na vrhu je Barcelona sa 82 boda.
Sport / Nogomet | 04. 05. 2023. u 00:35 Bljesak.info

Atletico je poveo već u drugoj minuti golom Antoinea Griezmanna, a francuski napadač je u 27. minuti povećao na 2-0.

U nastavku susreta Alvaro Morata (49) i Yannick Carrasco (57-11m) su povećali prednost domaćina. Anthony Lozano je u 72. minuti smanjio na 4-1, da bi minutu kasnije Nahuel Molina postavio konačnih 5-1.

Zbog ozljede Jana Oblaka već treću utakmicu u nizu branio je Ivo Grbić, nekadašnji vratar Hajduka.

Getafe je osvojio važne bodove u borbi za prvoligaški spas porazivši Celtu Vigo sa 1-0. Pobjednik je odlučio pogodak Enesa Unala iz kaznenog udarca u trećoj minuti susreta.

Getafe se i dalje nalazi u zoni ispadanja, ali ima isti broj bodova kao i Valencia koja je na 17. mjestu nakon što je odigrala 1-1 protiv Villarreala.

Žuta podmornica je povela u 62. minuti golom Nice Jacksona, a bod domaćinu donio je Samuel Lino deset minuta kasnije.