Liga prvaka

Atletico bolji od Manchester Uniteda, Benfica od Ajaxa!

Atletico Madrid i Benfica osigurali su minimalnim gostujućim pobjedama (1:0) protiv Manchester Uniteda i Ajaxa prolaz u četvrtfinale Lige prvaka.
Sport / Nogomet | 15. 03. 2022. u 23:01 Bljesak.info

Obje pobjedničke ekipe došle su na uzvratne susrete nakon "mršavih" domaćih remija u prvim utakmicama osmine finala, u Madridu je bilo 1:1, a u Portugalu 2:2, no večeras su i Atletico i Benfica pokazali snagu i upisali važne pobjede.

Simeoneova momčad slavila je na Old Traffordu pogotkom Lodija glavom u 42. minuti, a u Amsterdamu je prolaz s ukupnih 3-2 Benfici osigurao golom u 77. minuti Darwin Nunez.

Nogometašima Benfice jedan je udarac unutar okvira bio dovoljan za pobjedu na Johann Cruyff Areni u Amsterdamu protiv domaćeg Ajaxa za plasman u četvrtfinale Lige prvaka.

S druge strane, Atletico je postao prva momčad koja je ušla u četvrtfinale Lige prvaka, a da nije upisala domaću pobjedu (nokaut faza, grupna faza).