Baskijci uspješniji od Madriđana

Athletic Bilbao uvjerljivo savladao Atletico za plasman u finale Kupa kralja

U prvoj utakmici bilo je 1:0 za Bilbao, stoga je baskijski tim s ukupnih 4:0 osigurao plasman u finale Kupa kralja. Tamo će igrati protiv Mallorce 6. travnja u Sevilli.
Sport / Nogomet | 01. 03. 2024. u 00:05 Bljesak.info

Athletic Bilbao svladao je Atletico Madrid rezultatom 3:0 u uzvratu i plasirao se u finale Kupa kralja.

U 13. minuti Baskijci su poveli. S lijeve strane ubacio je Nico Williams, a njegov brat Inaki Williams je pogodio za 1:0.

U 42. minuti uloge su se malo zamijenile - Inaki Williams je ovaj put asistent, a njegov brat Nico strijelac.

Sve dvojbe nestale su u 61. minuti, kada je za 3:0 pogodio Guruzeta.

U prvoj utakmici bilo je 1:0 za Bilbao, stoga je baskijski tim s ukupnih 4:0 osigurao plasman u finale Kupa kralja. Tamo će igrati protiv Mallorce 6. travnja na stadionu La Cartuja u Sevilli.

Baskijska momčad je osvojila Kup Kralja čak 23 navrata, ali zadnji puta 1984. godine, dok je Mallorca bila pobjednik 2003.

Nogometaši Mallorce su u utorak boljim izvođenjem penala u polufinalu izbacili Real Sociedad u San Sebastianu.

Nakon 0:0 iz prvog dvoboja na Mallorci, i u uzvratu je nakon 90 minuta bilo neodlučeno, ovoga puta 1:1. Goste je u vodstvo doveo Gio Gonzalez u 50. minuti, a poravnao je Mikel Oyarzabal u 71.

Igrao produžetak od pola sata tijekom kojega se rezultat nije mijenjao te je konačni pobjednik odlučen udarcima s bijele točke gdje gosti bili uspješniji s 5:4.