Coppa Italia

Atalanta pobjedom protiv Milana do polufinala Kupa

Nogometaši Atalante izborili su plasman u polufinale talijanskog Kupa nakon što su u četvrtfinalnom ogledu na San Siru pobijedili Milan sa 2-1.
Sport / Nogomet | 10. 01. 2024. u 23:30 Bljesak.info

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Nizozemac Teun Koopmeiners.

Milan je poveo u 45. minuti golom Rafaela Leaoa na asistenciju Thea Hernandeza. No samo dvije minute kasnije Koopmeiners je zabio za 1-1.

U 59. minuti gosti su dobili kazneni udarac. Alejandro Jimenez je srušio Alekseja Mirančuka, a sudac Marco Di Bello pokazao na bijelu točku. Koopmeiners je sigurno zabio za 2-1.

Milan je bio blizu izjednačenja u 71. minuti, pucao je Christian Pulišić, ali je golman obranio. U 88. je zaprijetio i Yunus Musah, ali je Marco Carnesecchi još jednom bio spremena.

Gosti su do pobjede stigli bez trenera Gian Piero Gasperinija koji je u 38. minuti isključen zbog prigovora.

Atalanta će u polufinalu igrati protiv Fiorentine koja je u utorak boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedila Bolognu sa 5-4 nakon što je regularni dio susreta završio bez golova, piše Hina.