Sutkinja na centru prvi put

Atalanta dostigla Napoli, napokon slavlje Juventusa

Atalanta se na vrhu tabele izjednačila s Napolijem. Oba sastava sada imaju po 20 bodova, a Napoli za tri gola bolju razliku pogodaka. Atalanta je Fiorentinu slomila u drugom poluvremenu.
Sport / Nogomet | 02. 10. 2022. u 23:06 Bljesak.info

U osmom kolu Serie A, strijelci su bili poprilično raspoloženi. U pet utakmici postignuto je 15 golova, Sassuolo je bio najuvjerljiviji, jer je na svom terenu deklasirao Salernitanu 5:0. Armand Lauriente (12), Andrea Pinamonti (39-11m), Kristian Thorstvedt (53), Abdou Harroui (76) i Janis Antiste (90+2) zabili su za domaći sastav, a utakmica je ostala upisana kao prva u Italiji na kojoj je glavni sudac bila Maria Sole Ferrieri Caputi. Službeno, prva žena.

Monza je u derbiju začelja došla do važne pobjede golovima Mattea Pessine (11), Gianluce Caprarija (67) i Stefana Sensija (67). Monza je ovom pobjedom napustila zonu ispadanja i sada je na 16. mjestu, dok je Sampa na dnu ljestvice bez pobjede i s tek dva boda.

Atalanta se na vrhu tabele izjednačila s Napolijem. Oba sastava sada imaju po 20 bodova, a Napoli za tri gola bolju razliku pogodaka. Atalanta je Fiorentinu slomila u drugom poluvremenu, a pogodak odluke zabio je Ademola Lookman u 59. minuti na asistenciju Luisa Muriela.

Lecce i Cremonese su remizirali odigravši 1:1. Gosti su poveli u 19. minuti golom Daniela Ciofanija iz kaznenog udara, a s bijele točke je izjednačio Gabriel Strefezza u 42. minuti.

U prvom nedjeljnom susretu Lazio je kod kuće pobijedio Speziju sa 4:0. Rimski klub je došao u vodstvo 12. minuti pogotkom Zaccagnija, iako je već u trećoj minuti mogao povesti, ali je Ciro Immobile bio neprecizan s bijele točke. Na 2:0 u 24. minuti podiže Alessio Romagnoli.

U drugom poluvremenu, Sergej Milinković-Savić najprije u 61. minuti povećava prednost Lazia na 3:0, a onda u sudačkoj nadoknadi na kraju susreta zabija svoj drugi gol za konačnih 4:0.