Poluvrijeme

Aston Villa napada, Zrinjski se drži

Nakon prvog poluvremena utakmice pred punim tribinama stadiona pod Bijelim brijegom Zrinjski igra 0:0 protiv Aston Ville.
Sport / Nogomet | 14. 12. 2023. u 19:32 M.V. | Bljesak.info

Posljednja utakmica Konferencijske lige, posljednji europski susret Zrinjskog u Europi, donio je sudar prvaka Bosne i Hercegovine sa slavnom Aston Villom.

Engleski predstavnik već je osigurao prolaz, siguran je i za prvo mjesto u skupini, pa je Unai Emery ostavio na klupi neke važne igrače, poput Olieja Watkinsa ili vratara Emiliana Martineza, ali svejedno je Plemićima suprotstavio jak sastav.

Ipak, nakon prvih 45 minuta Zrinjski je izdržao i ima neriješen rezultat za drugo poluvrijeme.

Aston Villa od početka je bila ta koja je imala loptu u nogama, ali engleska momčad teško je probijala bedem koji su ispred nje postavili domaći igrači. Prvi pravi šut u okvir gola imali su tek u 19. minuti kada je Matty Cash iskosa šutirao, ali Marko Marić nije imao nikakvih problema.

Sljedeću ozbiljniju priliku Aston Villa je imala u 31. minuti kada je Nicolo Zaniolo prošao po strani i uposlio Jhona Durana, ali Marić se ni ovaj put nije dao svladati.

Domaći, s druge strane, čekali su svoju priliku iz kontranapada ali nisu uspijevali ugroziti mladog Filipa Marschala.