Redsi suvereno

Arsenal teško poražen na Anfieldu

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 12. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na svom Anfieldu pregazio Arsenal sa 4-0 (1-0).
Sport / Nogomet | 20. 11. 2021. u 22:53 Bljesak.info

Svoju dominaciju u prvom poluvremenu Liverpool je okrunio golom Manea u 39. minuti nakon ubačaja Alexander-Arnolda, na 2-0 je početkom nastavka, u 52. minuti povisio Diogo Jota nakon velike pogreške Tavaresa, da bi pobjedu potvrdili Salah u 73. i Minamino u 77. minuti.

Ovom pobjedom Liverpool je stigao na drugo mjesto ljestvice sa 25 bodova, četiri manje od vodećeg Chelseaja, koji je ranije u subotu kao gost svladao Leicester City sa 3-0 (2-0), a dva više od trećeg Manchester Cityja, koji ima utakmicu manje, te četvrtog West Ham Uniteda, javlja Hina.

Arsenal je ostao peti sa 20 bodova.

Rezultati 12. kola

Subota:

Leicester City - Chelsea 0-3 (Ruediger 14, Kante 28, Pulišić 71)
Aston Villa - Brighton and Hove Albion 2-0 (Watkins 84, Mings 89)
Burnley - Crystal Palace 3-3 (Mee 19, Wood 27, Cornet 49 / Benteke 8, 36, Guehi 41)
Newcastle United - Brentford 3-3 (Lascelles 10, Joelinton 39, Saint-Maximin 75 / Toney 11, Henry 31, Lascelles 61-ag)
Norwich City - Southampton 2-1 (Pukki 7, Hanley 79 / Adams 4)
Watford - Manchester United 4-1 (King 28, Sarr 44, Joao Pedro 90+2, Dennis 90+5 / Van de Beek 50)
Wolverhampton Wanderers - West Ham United 1-0 (Jimenez 58)
Liverpool - Arsenal 4-0 (Mane 39, Diogo Jota 52, Salah 73, Minamino 77)