Nula bodova

Velež poveo i izgubio!

Nogometaši Veleža ni u trećoj utakmici BH Telecom Premijer lige nisu uspjeli osvojiti prve bodove
Sport / Nogomet | 03. 08. 2019. u 19:20 Bljesak.info

U susretu 3. kola nogometnog prvenstva Velež je u Vrapčićima izgubio od Čelika 1:2.

Rođeni su poveli u 17. minuti golom Brandaa s bijele točke.

Čelik je umalo izjednačio tri minute kasnije. Dalekometni šut Jamaka pogađa Zeljkovića i lopta odlazi pod prečku, ali je Bobić sjajno obranio.

Fajić je u 29. minuti imao još jednu sjajnu šansu za Velež. Poigrao se ovaj put sa Isićem, šutirao je, ali lopta odlazi tik pored stative gola gostiju.

Do kraja prvog poluvremena nismo vidjeli nijednu ozbiljnu situaciju pred oba gola i na odmor se otišlo vodstvom Veleža od 1:0.

No, u 48. minuti izjednačio je Huseinbašić koji je obrani Veleža desnom nogom prodao "lažnjak", da bi udarcem lijevom nogom loptu poslao u mrežu.

Do potpunog preokreta došlo je samo minutu kasnije kada je Jamak ubacio, Bobić prvi udarac obranio, ali je Vrhovac pospremio loptu u mrežu.

Velež je u 51. minuti mogao da poravna. Berisha je sjajno šutirao, ali je Pavlović fantastično obranio.

Pokušavao je Velež potom da dođe do izjednačenja. Imali su nekoliko šuteva, ali tek su u 76. minuti imali veliku šansu da dođu do poravnanja.  Brandao bježi obrani gostiju iz Zenice, ali pogađa vratnicu.

Do kraja utakmice ofanziva Veleža. Redale su se šanse pred golom Pavlovića, ali je vratar Čelika i danas bio sjajan. Ostalo je 1:2 za Čelik koji je potvrdio sjajnu formu, dok je Velež još uvijek bez bodova.