Tuzla izdržala

Tuzlaci neporaženi u Mostaru, Zrinjski na plus četiri

Zrinjski i Tuzla City nadoknadili su utakmicu sedmog kola Premijer lige odigravši 0:0 pod Bijelim brijegom.
Sport / Nogomet | 26. 10. 2022. u 18:53 Bljesak.info

Prva momčad osim Željezničara koja je u Premijer ligi ove sezone ostala neporažena pod Bijelim brijegom je Tuzla City.

Iako bez bolesnog trenera Dragana Jovića Tuzla se predstavila kao čvrsta ekipa i uspjela je odnijeti bod. Unatoč tome što Zrinjski nije pobijedio dodatno je učvrstio svoje vodstvo pa sad ima četiri boda ispred Širokog Brijega kod kojeg gostuje u nedjelju.

Prvih 30 minuta igralo se uglavnom pred vratima Tuzlaka, no kada su se gosti uspjeli osloboditi pritiska stvorili su najbolju priliku na utakmici.

Igrala se 38. minuta, Eleouet je odlično prošao po desnoj strani i ubacio za Mišića koji šutira, ali Antonio Soldo, koji je počeo od prve minute, brani njegov udarac.

U zadnjoj minuti poluvremena odličnu priliku imao je i Zrinjski, ali nakon ubačaja sa strane Niko Janković puca malo preko gola.

U 15. minuti drugog poluvremena Zrinjski je imao dvije sjajne prilike u samo jednoj minuti. Prvo je Janković previše oklijevao i obrana gostiju ga je spriječila, a onda je Nemanja Bilbija izašao sam pred vratara, ali Barcola mu brani udarac.

Nekoliko minuta kasnije Bilbija je opet u šansi, ali nakon što je lopta prošla vratara s gol crte je izbija Jasmin Čeliković.

Do kraja utakmice Zrinjski je napadao, Tuzla prijetila iz kontri, ali oko dvije tisuće navijača nije vidjelo golove.